W obecnych czasach wiele osób zaczyna swoją działalność jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Na początku jest to często korzystny wybór ze względu na możliwość szybkiego i taniego rozpoczęcia działalności. Później jednak może się okazać, że wraz z rozwojem firmy bardziej odpowiednia jest forma spółki kapitałowej. W takiej sytuacji przedsiębiorcy często decydują się na przekształcenie w spółkę z o.o., co pozwala ograniczyć ryzyko prowadzonej działalności, ułatwia pozyskanie kapitału oraz zapewnia zachowanie ciągłości działania, dzięki zasadzie kontynuacji.

Biegły rewident z ARCHES Spółka Biegłych Rewidentów (w ramach firmy audytorskiej) wykonuje badanie planu przekształcenia, które jest wymagane przez art. 559 ksh w przypadku przekształcania jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ponadto ARCHES świadczy usługi doradztwa i pomocy dla kierownictwa i właścicieli firm przy wszystkich rodzajach przekształceń. Oferujemy profesjonalną pomoc dla księgowych (biur rachunkowych), a także na zlecenie możemy przygotować sprawozdanie finansowe dla celów przekształcanej działalności.  

Więcej o przekształceniach:

https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00110